Projektowanie Blistrów
Osprzęt
Termoformowanie

Projektowanie jest pierwszym etapem w „cyklu życia” każdego opakowania. Daje możliwośc wykreowania jego wyjątkowego wyglądu czy funkcjonalności. Kolorystyka, niestandardowy kształt, połączenie różnych materiałów mogą w efekcie końcowym wyróżniać opakowanie spośród setek innych na półkach sklepowych, przykuwać wzrok potencjalnych nabywców intrygując swoim wyglądem. Z powodu schematycznego podejścia do opakowań (pudełko to prostopadłościan a obrys blistra mieści się w prostokącie) często nie są wykorzystywane możliwości wprowadzenia innowacji w sferze projektowania. W przeważającej mierze odstępstwa od klasycznych schematów kształtów opakowań nie generują większych kosztów produkcyjnych niż kształty standardowe.           Zachęcamy do uruchomienia wyobraźni i kreatywności w tym zakresie i tworzenia opakowań wyjątkowych!

W segmencie Opakowań Termoformowanych z folii PET lub PVC, wykonujemy następujące typy opakowań:

  • Wypraski z przeznaczeniem do zgrzewu z kartonikami blistrowymi, bądź do skompletowania blistra metodą wsuwu.

wypraska kartonik podwójny + wypraska wypraski wypraska wypraska

  • Samodzielne, wykonane w całości z folii, dwustronnie termoformowane opakowania zamykane na zatrzaski, wypustki lub zgrzane permanentnie wokół.

blister foliowy dwustronny blister dwustronny blister

  • Pudełka składane sztancowane z wykrojnika.

pudełko foliowe

  • Różnego typu tacki (transportowe, ekspozycyjne), wkładki, przekładki.

zawieszka paletka paletka  paletka

 

Do każdego typu opakowania termoformowanego niezbędnym osprzętem jest forma termoformierska (wykonana z żywicy lub aluminium), będąca odzwierciedleniem pakowanego przedmiotu oraz wykrojnik.

forma wykrojniki

Zapewniamy doradztwo, zaprojektowanie oraz wykonanie potrzebnego osprzętu.
W przypadku wykonywania dalszych usług związanych z zamknięciem asortymentu w blister, niezbędne jest również wykonanie wzorników (tzw. kopyt) do zgrzewarki. Wyżej wymieniony osprzęt jest kalkulowany indywidualnie oraz pozostaje własnością Klienta (chyba ze postanowiono inaczej).